Connect with us

Lajme

Sali Berisha merr frerët e PD? Ish-kryeministri rikthehet në skenën politike, takohet me …

Published

on

Ish-Kryeministri dhe ish-lideri i Partisë Demokratike, Sali Berisha duket se ka vendosur të riaktivizohet në jetën politike, teksa sot ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Hungarisë të akredituar në Tiranë, Lorant Balla.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Berisha shprehet se në këtë takim me ambasadorin Balla, ka vlerësuar mbështetjen që Hungaria i jep Shqipërisë.

Postimi i Sali Berishës:

Takim me ambasadorin e Hungarise ne Tirane Shkelqesine e tij Z. Lorant Balla.

Te dashur miq sot prita ne nje takim ambasadorin e Republikes Hungarise z Lorant Balla. Ne kete takim shpreha mirnjohjen per mbeshtetjen e çmuar qe Hungaria mike i ka dhene dhe i jep Shqiperise si dhe diskutuam dhe shkembyem mendime per zhvillimet politike ne vend.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Advertisement
Click Here To Join Native Media

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com