Connect with us

Kosovë

Pas përfundimit të takimit Kurti-Vuçiq, vjen paralajmërimi i fuqishëm

Published

on

Ehat Miftaraj nga Instituti i Kosovës për Drejtësi, ka reaguar pas përfundimit të takimit ndërmjet Albin Kurtit dhe Aleksandër Vuçiqit.

Ai kërkoi nga Bashkimi Evropian dhe Borrell që ta kenë parasyesh se Vuçiq është I zhytyr në politika vrasësë, andaj nuk mund të mbajë moral për rajonin.

“Kredibiliteti dhe integriteti i Albin Kurtit është 100% i pastër. Kredibiliteti i Aleksandër Vuçiq 100% i zhytur në politika vrasëse dhe të spastrimit etnik.

Borell dhe BE nuk guxojnë dhe nuk munden të mos kenë parasysh këtë fakt në bisedimet Kosovë-Serbi”, shkroi Miftaraj në Facebook, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Bashkimi Evropian ne tavolinen e bisedimeve kane nje te perndjekur dhe burgosur politik qe perfaqeson interesat e Republikes se Kosoves, dhe ne anen tjeter ish ministrin per propagande te kohes Sllobodan Millosheviq, pergjegjes per qindra mijera viktima ne Ballkan!

Kredibiliteti dhe integriteti i Albin Kurtit eshte 100% i paster. Kredibiliteti i Aleksander Vuçiq 100% i zhytur ne politika vrasese dhe te spastrimit etnik.

Borell dhe BE nuk guxojne dhe nuk munden te mos kene parasysh kete fakt ne bisedimet Kosove-Serbi.

Nuk mundet Vuçiq me mbajt moral per rajonin.

Click Here To Join Native Media

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com