Connect with us

Lajme

Nikolla Gruevski bëhet biznesmen, regjistron kompani në Hungari

Published

on

Pothuajse tre vjet pasi arratisjes nga Maqedonia e Veriut, ish kryeministri Nikolla Gruevski tashmë është bërë biznesmen, shkruan Deutsche Welle.

Ai ka regjistruar një kompani me aktivitet të gjerë biznesi në Pecel, qytet i vogël pranë Budapestit.

Pasi Hungaria refuzoi ekstradimin e tij në Maqedoninë e Veriut, ku kërkohet për vuajtjen dënimit me burg dhe për gjykim në disa lëndë penale, ish kryeministri Gruevski tani po hap mundësi të reja karriere.

.

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com