Connect with us

Tech & Auto

Makinat Tesla tani mund të luajnë filma Disney dhe të kuptojnë gjuhë të huaja

Published

on

Tesla ka shtuar aplikacionin Disney + në sistemin e tij argëtues në makinë “Teatrin Tesla”, i cili mund të përdoret nga pasagjerët e ndenjëses së përparme ndërsa një automjet është i palëvizshëm dhe në një ekran të ndenjëses së pasme në modelin e ri S në lëvizje.

Sistemi ka mbështetur më parë: Netflix, Hulu, YouTube, Twitch dhe pritet të shtojë shërbime shtesë duke përfshirë HBO Go, njofton Fox News, transmeton klankosova.

Makinat tani kanë gjithashtu gjuhët ruse, hungareze dhe rumune, megjithëse aktualisht kompania Tesla nuk ka asnjë filial në Rusi dhe ka vetëm një në Hungari dhe Rumani.

Sidoqoftë, Tesla ka filluar zgjerimin e rrjetit në të tre kombet.

.

NA NDIQ NË FACEBOOK