Connect with us

Lajme

Ja deri në sa orë duhet të pritin në vendkalimin kufitar në Tabanoc

Published

on

Siç njoftojnë nga LAMM, komunikacioni në Maqedoni po zhvillohet pa pegensa dhe nëpër rrugë të thata. Dendësia e komunikacionit jashtë qyteteve është mesatar. Në vendkalimin kufitar në Tabanoc dhe në Bogorodicë ka dendësi të automjeteve, ndërsa koha e pritjes për hyrje dhe dalje nga shteti është nga 45 deri në një orë. Në vendkalimet tjera kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

LAMM rekomandon shpejtësi të përshtatur të qarkullimit, respektim të sinjalizimit të vendosur të komunikacionit dhe drejtim të kujdesshëm me automjetin, veçanërisht në rrugët nëpër fushëgropat, luginat e lumenjve dhe grykat malor, ku ka mundësi për paraqitje të shembjeve.

Kjo veçanërisht ka të bëjë me akset rrugore Katllanovë-Veles, Mavrovë-Dibër-Strugë, Vinicë-Berovë dhe Koçan-Dellçevë.

.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Advertisement
Click Here To Join Native Media

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com