Connect with us

Lajme

Imami nga Shkupi bën veprimin e madh, gëzon mijëra fëmijë për Bajram (VIDEO)

Published

on

Imami i njohur nga Shkupi, Omer Bajrami që njëherit drejton edhe shoqatën humanitare “Dora e Bardhë” ka bërë një aktivitet madhështor me rastin e festës së Kurban Bajramit, përcjell Zyrtare.net

Mijëra dhurata në Shkup, Kumanovë, Tetovë e Gostivar i’u janë ndarë fëmijëve me rastin e festës së Bajramit.

Nga pamjet që janë publikuar në internet shihet një pritje madhështore që i kanë bërë fëmijët karavanit të Dorës së Bardhë në Çair të Shkupit.

Aktivititet si ky tashmë është bërë traditë e hoxhës së njohur nga Saraji dhe shoqatës humanitare “Dora e Bardhë”./Zyrtare.net/

NA NDIQ NË FACEBOOK

Advertisement
Click Here To Join Native Media

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com