Connect with us

Sport

Gazetarja angleze, akuzë Mourinhos: Është seksist!

Published

on

Lind një polemikë e re rreth qëndrimeve të José Mourinhos, i akuzuar si seksist nga një gazetare angleze. Historia i referohet periudhës së tij të fundit te Tottenhami. Trajneri portugez është akuzuar publikisht këtë herë nga gazetarja Beth Fischer.

Sipas asaj që u raportua nga personi në fjalë, trajneri aktual i Romës ka shfaqur një qëndrim të hapur seksist. Dy burime të ndryshme i kishin thënë asaj që “Special One” nuk dëshironte në asnjë mënyrë që skuadrave e femrave të Tottenhamit të stërvitej afër ekipit që drejtonte Mourinho.

“Ai donte që ata të stërviteshin në një fushë sa më të largët, nuk donte t’i dëgjonte ato”, sigurojnë burimet e Beth Fischer. “Special One” ishte trajner i skuadrës londineze mes viteve 2019 dhe 2021.  

NA NDIQ NË FACEBOOK

Advertisement
Click Here To Join Native Media

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com