Connect with us

Tech & Auto

Elon Musk zotëron Ethereum dhe Dogecoin

Published

on

Elon Musk, shefi ekzekutiv i Teslas dhe themelues i SpaceX, ka konfirmuar kohët e fundit se ai zotëron kripto-monedhën Ethereum (ETH) dhe Dogecoin (DOGE), duke shtuar se të dy Tesla dhe SpaceX aktualisht mbajnë Bitcoin (BTC).

Elon Musk e bëri të ditur këtë në panelin “The Word B” me shefin ekzekutiv të Tëitterit, Jack Dorsey. Në deklaratën e tij të hapjes, ai deklaroi se ai mbetet një mbështetës i kriptomonedhës kryesore, Bitcoin (BTC) dhe kriptomonedhave, pavarësisht nga mosinteresimi i tij për konsensusin e provës së punës (PoË) që konsumon energji, përcjell Klankosova.tv.

Cilat janë aksione publike dhe kriptovalutat që ai zotëron?

Sipas Elon Musk, i vetmi aksion publik që ai zotëron është Tesla, por tre pasuritë e vetme kuptimplota që ai zotëron përveç Tesla Stock (TSLA) janë Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) dhe Dogecoin (DOGE). Ai shtoi se ai zotëron shumë më shumë BTC sesa ETH ose DOGE.

Përveç numrit të monedhave digjitale që ai pretendoi se zotëron, Elon Musk gjithashtu konfirmoi që SpaceX gjithashtu zotëron Bitcoin (BTC).

.

Click Here To Join Native Media

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com