Connect with us

Sport

Zyrtare, Përparim Islami firmos për 2 vite me Dritën!

Published

on

Drita nis merkaton për të qenë plotësisht gati për pjesëmarrjen në turin e parë të Conference League. Skuadra gjilanase që sezonin e fundit e mbylli në vendin e dytë ka afruar në ekip mbrojtësin anësor Përparim Islami i cili sezonin e kaluar ishte pjesë e Feronikelit. Islami ka firmosur kontratë 2-vjeçare me Dritën dhe do të jetë i gatshëm për gjilanasit edhe në Kupat e Europës. Në karrierën e tij të deritanishme 28-vjeçari ka luajtur edhe me Trepça ’89 dhe Prishtinën ndërsa sëfundmi ishte pjesë e Feronikelit më të cilët i përfundoi kontrata.

Click Here To Join Native Media

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com