Connect with us

Sport

Zyrtare, Obanor lë Laçin firmos në Kroaci, Istra merr edhe ishin e Partizanit!

Published

on

Erhun Obanor lë Laçin pas vetëm një sezoni duke u transferuar zyrtarisht te skuadra e Nk Istra në kampionatin kroat. Vetëm pak orë pasi zyrtarizoi afrimin e ish-sulmuesit të Partizanit nigerianit tjetër Solomon i cili ishte një objektiv edhe për të kuqtë e Ilir Dajës në këtë merkato, klubi kroat ka bërë me dije edhe afrimin e Obanor. Termat e kontratës së Obanor me Istrën dhe kohëzgjatja e saj nuk bëhet e ditur megjithatë ajo që ka rëndësi është që mbrojtësi afrikan ka lënë Kategorinë Superiore pas dy sezonesh pas eksperiencave me Kukësin dhe Laçin duke lënë një boshllik të madh në mbrojtjen e kurbinasve.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Advertisement


Advertisement

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com