Connect with us

Lajme

U shpall non grata/ Berisha: Hakmarrje nga dyshja…

Published

on

Ish kryeministri Sali Berisha ka komentuar sërish mbrëmjen e sotme vendimin e DASH për shpalljen non grata.

Në një intervistë për “Syri tv”, Berisha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka lobuar fort me George Soros për të arritur në një vendim të tillë.

Është vendim i bazuar në keqinformimin e sekretarit Blinken, sepse unë nuk besoj se ai vetë të angozhohet për shqyrtim të hollsishëm të dosjeve e gjëra të tilla në keqformimin e lobimit të verbër e hakmarrës i Edi Ramës me multimiliderin Xhorxh Soros, një nga njerëzit me të fuqishëm jasht politikës, që përod miliardat e tij më shumë se kushdo në botë për pushtet politik të tij.

Amerika është një vend i lirë dhe thelbi i lirsë është dinjiteti. Të tjerat pastaj janë dytësore, tretësore.

Thelbi, unë i shtypur në diktatuë, ka njerëz që e kanë trashëgimi dinjitetin, unë jam një nga ata që e kam fituar.

Mua në diktaturë nuk më kanë munguar shumë gjera, kam qenë në gjendje fare normale, nuk kam qenë i persekutuar, por më mungonte dinjiteti.

E gjithë beteja ime ishtë të dal nga dubliciteti i inteluaktit të kohës dhe ja kam dalë me një vendim që mund të kishte çdo pasojë.

Njeriu nuk e lëshon kurrë dinjitetin e tij dhe ai që e ka të rifituar e ka më të çmuar se çdo gjë”, tha Berisha./CNA.al

NA NDIQ NË FACEBOOK


Advertisement
Click Here To Join Native Media

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com