Connect with us

Lajme

Shkon në 800 mijë numri i të vaksinuarve në Shqipëri – pranohen edhe 11 mijë e 700 vaksina Pfizer

Published

on

Kryeministri Edi Rama, ka bërë të ditur se numri i të vaksinuarve kundër COVID-19 në Shqipëri ka arritur në 800 mijë, deri këtë të hënë kanë mbërritur edhe 11 mijë e 700 vaksina Pfizer.

Më tutje kryeministri shqiptar, shtoi se numri i vaksinave të ardhura në Shqipëri ka kaluar mbi 911 mijë, transmeton Klankosova.tv.

.

Click Here To Join Native Media

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com