Connect with us

Kulturë

Reperi i njohur shqiptar rrezikon 5 vite burg, akuza që e nxori para Gjykatës

Published

on

Reperi i njohur Fero ka dalë sot para trupit gjykues pasi së bashku me Mehmet Elshani dhe Avdullah Islami janë përfshirë në një sherr në vitin 2018.

Fero akuzohet për “kanosje me përdorim të mjetit të rrezikshëm”, kurse Shabani për “armëmbajtje pa leje”. Seanca u shty për në 8 shtator në orën 13:30 pasi Elshani nuk është paraqitur. Prezent në sallën e gjykimit ishin prokurori Bashkim Zeqa, të akuzuarit Feronit Shabani(Fero) dhe Avdullah Islami, si dhe avokati i këtij të fundit Nazim Mehmeti.

Sipas aktakuzës, Mehmet Elshani, më 22 mars 2018, rreth orës 13:15, në rrugën “Iliaz Kodra” në Prishtinë, me dashje ka përdorur dhunë ndaj Lorent Bajrami. Teksa Bajrami po kërkonte vendparkim për makinën e tij, të dy fillimisht kishin debatuar me fjalë pastaj i pandehuri ka dalë nga makina e tij dhe ka përdorur dhunë fizike.

Click Here To Join Native Media

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com