Connect with us

Lajme

Rama: Shqipëria një nga dy vendet me më pak raste me COVID-19 në Evropë

Published

on

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, duke iu referuar disa të dhënave për rastet e reja të infektimeve nga COVID-19 në dy javët e fundit shkuar se Shqipëria është një nga dy vendet më pak të prekura.

Kreu i qeverisë shqiptare shprehet se në dy javët e fundit Shqipëria dhe Islanda janë vendet më pak të prekura në Evropë.

Në matjen globale të dy javëve të fundit për uljen e rasteve të infektimeve, Shqipëria dhe Islanda, figurojnë si dy vendet me më pak raste infektimesh në kontinentin tonë“, shkruan Rama.

Ndërkohë një ditë më parë në vendin tonë u regjistruan vetëm 5 raste të reja me COVID-19 dhe 1 viktimë./tvklan

.

Click Here To Join Native Media

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com