Connect with us

Sport

Publikohen shifrat! Serbia shpenzime marramendëse për ushtrinë, Kosova ia kalon Shqipërisë

Published

on

Edhe pse një vit pandemik, Serbia ka kryer shpenzime të mëdha për ushtrinë. “Radio Europa e Lirë” ka publikuar shifrat që kanë paguar vendet e rajonit të Ballkanit Perëndimor për të fuqizuar ushtritë e tyre përgjatë vitit 2020, ku kryeson Serbia.

Në “top 5” e vendeve që kanë investimet më të mëdha është edhe Kosova, ndërsa Shqipëria ka shpenzuar më pak për Forcat e Armatosura.

Ndërsa në rang global më shumë ka shpenzuar SHBA, më saktësisht 778.2 miliardë dollarë, ndërsa pas ndiqet nga Kina, e cila ka shpenzuar 252.3 miliardë dollarë.

.

Click Here To Join Native Media

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com