Connect with us

Lajme

Pritje e ngrohtë për Kurtin nga Rama në Tiranë (VIDEO)

Published

on

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë pjesë këtë të enjte në samitin e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Ai është pritur ngrohtë nga Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, njofton Klankosova.tv.

Prej momentit të hyrjes në objektin ku është mbajtur samiti, e deri brenda Rama ka shoqëruar Kurtin dhe asaj rruge kanë shkëmbyer ca fjalë.

Ngjashëm Rama ka pritur edhe të gjithë kryeministrat e pesë vendeve të tjera të Ballkanit Perëndimor.

.

NA NDIQ NË FACEBOOK


Advertisement
Click Here To Join Native Media

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com