Connect with us

Bota

Pamje se si dhe pse u përlanë deputetët në parlamentin bolivian (VIDEO)

Published

on

Një trazirë e përgjithshme shpërtheu në parlamentin bolivian kur dy deputetë u përleshën pas një debati të nxehtë nëse qeveria e mëparshme e presidentit të përkohshëm Jeanine Áñez ishte e ligjshme ose e ardhur me grusht shteti.

Jeanine Áñez u arrestua një ditë më parë në kryeqytetin e Bolivisë, La Paz, me akuzat për kryerjen e një grushti shteti dhe përmbysjen e Presidentes Eva Morales.

Një përplasje shpërtheu midis një anëtari të Partisë Socialiste në pushtet dhe një deputeti të opozitës mbi këtë çështje.

Dy deputetë të tjerë u bashkuan me duelin, pas së cilës pati një trazirë të përgjithshme në parlament. /tesheshi

VIDEO:

.

Click Here To Join Native Media

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com