Connect with us

Tech & Auto

Nigeria pezullon përdorimin e Twitterit për një kohë të pacaktuar

Published

on

Qeveria e Nigerisë e ka pezulluar veprimtarinë e Twitterit në këtë shtet “për një kohë të pacaktuar”, ka njoftuar ministri i informacionit atje.

Ndalimi është për shkak të “përdorimit të vazhdueshëm të platformës për aktivitete”, thuhet në deklaratë.

Twitter ka shkruar se njoftimi që u bë i ditur të premten ishte “thellësisht shqetësues”.

Ky vendim vjen disa ditë pasi Twitteri ka fshirë një shkrim presidentit të këtij vendi, Muhammadu Buhari, pasi thuhet se ka thyer rregullat e rrjetit social.

Në deklaratën e qeverisë nigeriane nuk përmendet askund vendimi i Twitterit për fshirjen e postimit të presidentit, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Advertisement


Advertisement

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com