Connect with us

Lajme

Macron i drejtohet Zaevit: Meritoni fillim të bisedimeve

Published

on

Presidenti francez, Emmanuel Macron bashkërisht me kryeministrin Zaev sot kishin konferencë të përbashkët.

Macron shprehu mbështetje të fuqishme për procesin eurointegrues të Maqedonisë së Veriut.

“Vendi juaj meriton t’i fillojë bisedimet me Bashkimin Evropian, pa anulim”, theksoi Macron në konferencën e përbashkët për shtyp me kryeministrin Zaev.

Ndryshe, kryeministri Zaev bashkërisht me zëvendëskryeministrin Nikolla Dimitrov dhe ministrin e Punëve të Jashtme, Bujar Osmani sot janë në Paris për vizitë pune me presidentin e Francës, Emanuel Macron.

.

Click Here To Join Native Media

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com