Connect with us

Tech & Auto

Jeff Bezos po shkon në hapësirë (VIDEO)

Published

on

Jeff Bezos do të fluturojë në hapësirë ​​në fluturimin e parë me ekuipazh të New Shepard, anija me raketa e bërë nga kompania e tij hapësinore, Blue Origin.

Fluturimi është planifikuar për në 20 korrik, vetëm 15 ditë pasi ai duhet të rinënshkruajë prapë si  CEO i Amazon.

Kompania Blue Origin tha se vëllai i vogël i Bezos, Mark Bezos, gjithashtu do të bashkohet me fluturimin.

“Që kur isha pesë vjeç, kam ëndërruar të udhëtoj në hapësirë,” tha Bezos, 57, në një postim të hënën në mëngjes në Instagram. “Më 20 korrik, unë do të bëj atë udhëtim me vëllain tim. Aventura më e madhe, me mikun tim më të mirë.”

Nëse gjithçka shkon sipas planit, Bezos – do jetë  personi më i pasur në botë me një vlerë neto prej 187 miliardë dollarësh  që do të udhëtojhë në hapësirë.

https://edition.cnn.com/2021/06/07/tech/jeff-bezos-space-blue-origin-new-shepard-flight-scn/index.html?utm_term=16230641108667a100b4bb81b&utm_source=cnn_Breaking%20News&utm_medium=email&utm_campaign=1623064110867&bt_ee=fs5HnHqTkmtv%2FKX9LRqAe51A8ciOusy2Dp9h59vAuVDn50gRZWTCgbS%2BEChMKrw6&bt_ts=1623064110867&fbclid=IwAR1aCtrbfw9oDGKrFlx_NqhA5jXbPOED9Vqx_IRR1e-jfNtXA2Qyu8tqFRw

.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Advertisement


Advertisement

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com