Connect with us

Sport

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-trajneri i njohur

Published

on

Dita e sotme ka sjellë një lajm të keq për futbollin shqiptar teksa është ndarë nga jeta legjenda e Tomorit, Guxim Mukli.

Lajmi për ndarjen nga jeta të Muklit është dhënë nga vetë klubi i Tomorit në llogarinë e tyre zyrtare në rrjetët sociale. Kujtojmë se Mukli ka shërbyer te Tomori si futbollist dhe si trajner.

“Me hidhërim të thellë mësuam lajmin e ndarjes nga jeta profesorit, trajnerit, ikonës së futbollit beratas Guxim Mukli. Tomori, i shpreh ngushëllime familjes Mukli. I paharruar profesor Guxim Mukli”, shkruhej në njoftimin e Tomorit.

NA NDIQ NË FACEBOOK


Advertisement
Click Here To Join Native Media

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com