Connect with us

Sport

Drejtësia zvicërane “mbron” Realin, Barçën dhe Juven nga UEFA dhe FIFA

Published

on

Drejtësia zvicerane u tregon kufirin UEFA-s dhe FIFA-s në lidhje me ndëshkimet që mund të merren për klubet që ende nuk e kanë braktisur projektin e Superligës së Europës. Reali, Barcelona dhe Juventusi nuk do të dënohen për faktin që nuk e kanë nënshkruar “kartën e nënshtrimit” me qeverinë e futbollit europian.

Sipas transmetuesit spanjoll “Cadena SER”, Ministria Zvicerane e Drejtësisë u ka dërguar një njoftim të dy organeve të larta të futbollit (UEFA dhe FIFA), duke u komunikuar se nuk do të jenë në gjendje të vendosin sanksione tri klubeve “Big” të Europës. Më 25 maj, UEFA kishte nisur procedurat disiplinore kundër skuadrave në fjalë.

Një gjykatës i Madridit ishte vendosur në anën e Barçës, Juves dhe Realit, duke paralajmëruar UEFA-n se nuk mund të miratojë ndonjë procedurë disiplinore ose sanksionuese.

Ndërkohë, Gjykatës së Drejtësisë së Bashkimit Europian i është kërkuar të javë një vendim për shkelje të rregullave të konkurrencës nga ana e UEFA-s dhe FIFA-s.

Click Here To Join Native Media

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com