Connect with us

Lajme

Arrihet marrëveshja Shqipëri – Hungari për certifikatën e vaksinimit

Published

on

Shqiptarët e vaksinuar do të udhëtojnë lirshëm në Hungari.

Është arritur marrëveshja e parë mes Shqipërisë dhe Hungarisë për njohjen e ndërsjelltë të certifikatave të vaksinimit.

Shqipëria dhe Hungaria pritet të hapin kufijtë për lëvizjen e lirë mes dy vendeve, duke përfshirë edhe arsyet e turizmit. Kjo marrëveshje është arritur gjatë takimit Rama-Orban në Budapest ditën e sotme.

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ndodhet në Hungari ku ka nisur një vizitë zyrtare me ftesë të Kryeministrit Viktor Orban./tvklan

.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Advertisement
Click Here To Join Native Media

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com