Connect with us

Lajme

Anketë e re: VMRO e para, ja kush prijnë te shqiptarët

Published

on

VMRO-DPMNE udhëheq në zgjedhjet parlamentare me 6 për qind para LSDM-së, sipas një sondazhi të porositur nga partia opozitare maqedonase, e publikuar në një konferencë nga kryetari i VMRO-së Hristijan Mickoski.

Ndërkaq, në skenën politike shqiptare dominon bindshëm Bashkimi Demokratik për Integrim, me 8.2%.

Ja rezultatet e sondazhit:

21.7% VMRO-DPMNE;
14.9% LSDM;
8.6% E Majta;
8.2% BDI;
5.6% AAA.

65% e qytetarëve të anketuar deklaruan se do të shkojnë në qendrat e votimit dhe do të ushtrojnë të drejtën e tyre për të votuar.

Sondazhi u krye në 1013 të anketuar dhe sipas rezultateve të marra, shumica e qytetarëve thanë se do të votonin për VMRO-DPMNE.

Click Here To Join Native Media

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com