Connect with us

Tech & Auto

Twitter iu thotë përdoruesve të mendojnë dy herë para se të publikojnë diçka

Published

on

Rrjet social Twitter ka krijuar një metodë të re për t’i nxitur përdoruesit të mendojnë dy herë para se të publikojnë mesazhe fyese apo të dëmshme.

Kompania këtë e bëri të ditur të mërkurën me anë të disa cicërimave, në të cilat tregohet se nga fillimi i këtij viti e kanë provuar këtë metodë, që të tregojnë nëse një shkrim i juaj është i dëmshëm apo fyes.

Këtë metodë ata së pari e përdorën në platformën IOS, kjo gjithashtu do të hyjë në funksion edhe për telefonat Android, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Advertisement


Advertisement

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com