Connect with us

Lajme

Shtabi i krizës me propozim të ri: Ora policore të filloj nga ora 23

Published

on

Në mbledhjen e sotme Shtabi i krizës ka propozuar deri tek Qeveria që ora policore nga e mërkura të filloj nga ora 23.

Në propozimin e Shtabit siç mëson SDK.mk thuhet se kafenet propozohet që të punojnë në ambientet e jashtme deri në orën 22.30.

Ky propozim pritet të pres vendimin e Qeverisë që pritet të uler të martën nësë do të hyj në fuqi apo jo.

Lehtësimi i masave vjen, ngaqë ka rënie drastike të numrit të rasteve pozitive me Covid-19 dhe presioni ndaj spitaleve ka rënë./ Zyrtare.net

Advertisement


Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com