Connect with us

Tech & Auto

‘Paguan 132 mijë dollarë nata’ Melinda Gates ‘arratiset’ në ishullin përrallor në Karaibe pas divorcit

Published

on

Ish-bashkëshortja tashmë e bashkëthemeluesit të Microsoft Bill Gates, Melina Gates, ka marrë me qira ishullin Calivny në Grenada, Karaibe, ku paguan 132 mijë dollarë për një natë.

Mediat bëjnë me dije se buja që bëri në media lajmi për divorcin nga Bill e kanë detyruar Melindën të kërkojë disa pushime për të qenë larg zhurmës së krijuar.

Bill dhe Melinda tani janë thirrur në gjyq për të ndarë pasurinë e tyre që arrin shifrën e 130 miliardë dollarëve.

Ata kanë deklaruar se pavarësisht ndarjes, do të vazhdojnë të punojnë bashkë për menaxhimin e fondacionit të bamirësisë.

FOTO:

.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Advertisement


Advertisement

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com