Connect with us

Lajme

Osmani: Mund të vazhdojmë me zbatimin të njëanshëm të planit aksionar me Bullgarinë

Published

on

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani thotë se në rast se nuk konkretizohet me mbledhje ndërqeveritare, vendi do të vazhdojë me zbatim të një anshëm të plani aksionar me Bullgarinë.

Osmani tha se ky plan është dakorduar, por që i njëjti nuk është formalizuar me mbledhje ndërqeveritare me Sofjen zyrtare.

Pres formimin e Qeverisë së atje që të tentojmë këtë plan ta formalizojmë në mbledhje ndërqeveritare. Nëse nuk do të ketë mundësi që në kuadër të qeverisë teknike të zbatohet, unë mendoj se do vazhdojmë edhe me implementim të njëanshëm të obligimeve tona nga plani aksionar në bashkëpunimin sektorial. Nuk mendoj se raportet duhet të jenë peng i proceseve zgjedhore dhe dinamikave të brendshme”, tha mes tjerash Osmani.

.

NA NDIQ NË FACEBOOK


Advertisement
Click Here To Join Native Media

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com