Connect with us

Lajme

Maqedoni, vetëm 198 raste të reja me Covid-19

Published

on

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3108 teste të kryera janë regjistruar 198 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 76 vetëm në Shkup ndërsa 25 në Kumanovë.

Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 333 pacientë, transmeton Alsat. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 12 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 153.891 raste, prej të cilëve 137.664 janë shëruar, kurse 5.079 kanë ndërruar jetë. Aktualisht në vendin tonë janë 11.148 raste aktive me virusin korona.

NA NDIQ NË FACEBOOK


Advertisement
Click Here To Join Native Media

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com