Connect with us

Lajme

Dy të vdekur dhe 38 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Published

on

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 2 raste të vdekjes nga COVID-19 ndërsa janë regjistruar 38 raste të reja.

Që nga fillimi i pandemisë në Shqipëri janë regjistruar 131 mijë e 276 raste me COVID-19, janë shëruar 111 mijë e 792 njerëz, janë shënuar 2 mijë e 399 të vdekur ndërsa vazhdojnë të mbesin edhe 17 mijë e 85 raste aktive, transmeton Klan Kosova.

.

Advertisement


Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com