Connect with us

Tech & Auto

Dogecoin mund të jetë kriptovaluta e së ardhmes, Elon Musk fton që të investohet me kujdes

Published

on

Elion Musk padyshim që është njëri ndër njerëzit më me ndikim në rritjen e investimeve në kriptovaluta.

Dogecoin është një kriptovalutë që është shpikur si formë tallje për kriptovalutat e tjera, mirëpo Elion Musk thotë se kjo mund të bëhet kriptovaluta e së ardhmes.

“Cicërimat” e Musk në Twitter tash e një kohë janë në përkrahje të kriptovalutës Dogecoin, transmeton KlanKosova.tv.

Dogecoin me 8 prill kishte një vlerë prej gjashtë cent, ndërsa çmimi i kësaj kriptovalute është gjithnjë në rritje, ku me 17 prill pësoi një rritje prej 416 përqind duke u e kapur shifrën e 30 cent ndërsa nga data tetë prill, Dogecoin ka pësuar një rritje prej 942 përqind duke u bërë 64 cent.

.

Click Here To Join Native Media

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: [email protected]

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com