Connect with us

Lajme

Maqedoni: Rekord viktimash nga Covid-19 , regjistrohen 1302 raste të reja

Published

on

Gjatë ditës së sotme është regjistruar një rekordi i ri i viktimave nga Kovidi në vendin tonë. Në spitalet e vendit, si asnjëherë tjetër, kanë ndërruar jetë plotë 51 pacientë, 20 vetëm në Shkup.

Ndërsa janë shënuar edhe 1 302 raste të reja nga 4 438 teste të kryera në laboratorët shtetërorë dhe privatë.

Instituti i Shëndetit Publik njofton se janë shëruar edhe 626 persona.

.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com