Connect with us

Tech & Auto

Lajm fantastik për të gjithë gamerët, gara më e forte e Counter Strike në botë vjen ekskluzivisht në Artmotion

Published

on

Ekskluzivitetet nuk kanë të ndalur në platformën më atraktive e njëkohësisht edhe më të pasur dhe gjithëpërfshirëse në vendin tonë, Artmotion. Këtë herë në ekranet e të gjithë abonentëve dhe maraklinjëve të video-lojrave vjen gara e madhe e “Spring Showdown 2021”.

Për gjashtë ditë radhazi do të ketë transmetime maratonike të sportit virtual që ndiçet shumë edhe në vendin tonë, teksa skuadrat më të mira dhe garuesit më të fortë të planetit do të sfidojnë njëri-tjetrin në garën për kualifikim në kampionatin botëror dhe për çmimin e madh prej 1 milion dollarë.

Skuadrat e Astralis, Gambit, Vitality, Saw, Mibr, Heroic dhe shumë të tjera zbarkojnë në ekranët e Art Sport për të treguar shfaqje fantastike dhe për tu ndeshur me njëri-tjetrin.

ORARI I TRANSMETIMEVE TË RAUNDIT TË PARË:

E MARTË:

13:30 ASTRALIS – OG ESPORTS ART SPORT 2

16:30 G2 ESPORTS – ENDPOINT ART SPORT 2

19:30 TEAM LIQUID – DIGNITAS ART SPORT 2

E MËRKURË 

13:30 TEAM SPIRIT – EXTRA SALT ART SPORT 2

16:30 GAMBIT – NASR ESPORT ART SPORT 2

19:30 FURIA – MIBR ART SPORT 2

E ENJTE:

16:30 HEROIC – Saë ART SPORT 2

19:30 VITALITY – 9z TEAM ART SPORT 2

Raundet çerekfinal, gjysmëfinal dhe ai final luhen gjatë ditëve të premte, shtunë dhe diel teksa poashtu transmetohen në platformën Artmotion.

E PREMTE: 

16:30 NDESHJA 9 ART SPORT 2

19:30 NDESHJA 10 ART SPORT 2

E SHTUNË:

16:30 NDESHJA 11 GURMANIA/ Kanali 22

19:30 NDESHJA 12 GURMANIA/ Kanali 22

E DIEL:

16:30 NDESHJA 13 ART SPORT 3

19:30 NDESHJA 14 – FINALJA E MADHE ART SPORT 3

.

Advertisement


Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com