Connect with us

Lajme

Gjashtë viktima dhe 148 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Published

on

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri njofton se në 24 orët e fundit janë shënuar 148 raste të reja me COVID-19.

Gjashtë qytetarë e kanë humbur betejën me COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 2 mijë e 353 që prej fillimit të pandemisë.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 430 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 102 mijë e 601 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 165 pacientë, 11 në terapi intensive, nga të cilët dy pacientë janë të intubuar./TCH

.

Advertisement


Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com