Connect with us

Lajme

Edi Rama me fushatë në Elbasan (VIDEO)

Published

on

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sot ishte në tubim elektoral në Elbasan, gjegjësisht brenda stadiumit Elbasan Arena.

Ai synon mandatin e tretë në krye të Qeverisë shqiptare dhe njëri prej premtimeve që e ka dhënë në këtë fushatë është ai për Ligjin për Fëmijët, i cili përfshin një lloj pensioni për gjithë fëmijët që kanë humbur njërin prind ose familjar të ngushtë në shërbim të atdheut.

Po ashtu, premtimi tjetër i Ramës është investimi në një projekt shumë modern që, sipas tij, do zhvillojë ekonominë dhe turizmin e Jugut të Shqipërisë.

Për më shumë, klikoni videon e mëposhtme për ta parë raportimin live nga Shqipëria të gazetarit Flamur Gajtani.

.

Advertisement


Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com