Connect with us

Kosovë

Daçiq: Dialogu nuk varet nga Kurti dhe Osmani

Published

on

Dialogu Kosovë-Serbi është bërë temë diskutimi pasi kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, tha që nuk është një ndër prioritetet e tij. Kjo deklaratë është komentuar edhe nga shteti fqinjë, Serbia.

Kryetari i Kuvendit të Serbisë dhe udhëheqësi i Partisë Socialiste të Serbisë, Ivica Daçiç, deklaroi sot se dialogu midis Beogradit dhe Prishtinës nuk varet nga Albin Kurti dhe Vjosa Osmani, ka thënë ai në PinkTV.

Sipas tij kjo sepse për ta do të thotë që Serbia ta njohë Kosovën. Mes tjerash ai ka thënë se cfarë lloj dialogu është ai, nëse ata nuk e njohin Marrëveshjen e Brukselit.

.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com