Connect with us

Lajme

Bekteshi: Hotelierët të mos pushojnë punëtorët nga puna, do të marrin mjete

Published

on

Hotelierët nuk duhet të pushojnë nga puna punëtorët dhe të presin deri në fillim të javës së ardhshme, në mënyrë që ata të mund të miratojnë ligjet e pakos së të pestë të masave, të cilat parashikojnë pagimin e pagave për punëtorët, theksoi në Tv Sitel, ministri i Ekonomisë,

“Ne tashmë jemi duke përgatitur masat e duhura për të përmbushur nevojat e hotelierëve. Unë e mirëpres njoftimin e sotëm të sindikatës për t’u bërë thirrje punëtorëve të mos nënshkruajnë marrëveshjet për pushimin nga puna”, tha Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi për “Sitel”.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com