Connect with us

Lajme

“8 mandate në Durrës”/ Kandidatët socialistë tregojnë objektivat për zgjedhjet e 25 prillit

Published

on

Kandidatët e Partisë Socialiste për qarkun e Durrësit dhe kryebashkiakja Emiriana Sako kanë zhvilluar një takim me gra dhe vajza të njësisë administrative të Sukthit.

Në këtë bashkëbisedim u deklarua se mandati i tretë do të jetë vazhdim i projekteve të mëdha që sapo kanë nisur në Durrës, të cilët do ta transformojnë plotësisht atë. Kryetarja e bashkisë së Durrësit Emiriana Sako ka folur për e rindërtimit që po ecën me ritme të shpejta në të gjithë bashkinë e po ashtu edhe në zonën e Sukthit si dhe investimet për furnizim 24 ore me ujë.

Ndërsa kandidati i PS-së, për qarkun e Durrësit Jurgis Çyrbja. Çyrbja u shpreh se nëse në vitin 2017 morëm 8 deputetë, tani i kemi mundësitë për më shumë, edhe për faktin se në listën e kandidatëve kemi vetë kryeministrin Rama.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com