Connect with us

Shëndetësi

Sonte arrin në Kosovë dërgesa e parë e shiringave që do përdoren për vaksinim kundër COVID-19

Published

on

Drejtori i UNICEF-it për Kosovë, Murat Sahin, ka bërë të ditur se në Prishtinë arrin sonte dërgesa e parë e shiringave që do të përdoren me vaksinat antiCOVID-19.

Sipas tij dozat e vaksinave antikovid vijnë nga COVAX, njofton Klan Kosova.

Veç kësaj ai ka thënë se së shpejti do të jep dhe detaje të tjera rreth arritjes së vaksinave.

”Me fluturimin e sotëm do të arrijë dërgesa e parë e shiringave që do të përdorën për vaksinat anti-COVID në Prishtinë. Së shpejti detaje edhe për arritjen e vaksinave”.

”Bashkë ne mundemi”, ka shkruar ndër të tjera, Sahin.

The post Sonte arrin në Kosovë dërgesa e parë e shiringave që do përdoren për vaksinim kundër COVID-19 appeared first on Klan Kosova.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com