Connect with us

Lajme

Deputeti Abdulla Saliu ankohet se është keqtrajtohet në kufirin e Bllacës

Published

on

Kryeshefat në pikën kufitare Bllacë, Qamuran Haredinovski dhe Agim Bardhi kanë kanë keqtrajtuar deputetin e koalicionit ASH-AAA, Abulla Saliu i cili ka qenë për punë në Kosovë, raporton News33.

Arsyeja sipas Saliut është vetëm për faktin se i përket bllokut të deputetëve opozitarë.

Saliu në një proncim të shkurtë për News33 thotë se është mbajtur në kufi përplot 20 minuta edhe pse që nga fillimi u kishte treguar pasaportën diplomatike.

“Fillimisht polici nuk pranonte t’i merrte dokumentet, mi hodhi përtokë dhe më tha hyr vet tek shefat. Pastaj pas një kohe i mori dhe i dërgoj për kontroll. Dolën Qamuran Haredinovski dhe Agim Bardhi, ftuan edhe një shef tjetër dhe me tu afruar i treguan se jam deputet i opozitës. Më thanë kinse kam shkelur rregulloren dhe më kërcënuan se do të më shënojnë vërejtje dhe për mua do të raportojnë në zyrat e Ministrisë së Punëve të Jashtme. Pastaj më thanë, nuk ka lidhje se je deputet, nëse duam të kryejmë punë nëse jo të mbajmë këtu”, tha Saliu për News33.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com