Connect with us

Shëndetësi

SHSKUK shpreh ngushëllime për vdekjen e infermieres Luljeta Statovci

Published

on

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (SHSKUK) i shpreh ngushëllime familjes dhe personelit shëndetësor për vdekjen e infermieres së Klinikës së Oftalmologjisë, Luljeta Statovci.

Statovci ndërroi jetë si pasojë e COVID-19, transmeton Klan Kosova.

“Luljeta njihej si punëtore e zellshme dhe profesionale, duke ndihmuar pacientët”.

“Së fundmi, ishte diagnostikuar me COVID-19, përkundër trajtimit për më shumë se 3 javë dhe përpjekjeve maksimale të stafit shëndetësorë, ajo nuk arrite të mbijetonte”, thuhet në postimin e SHSKUK-së në rrjetin social Facebook.

The post SHSKUK shpreh ngushëllime për vdekjen e infermieres Luljeta Statovci appeared first on Klan Kosova.

Lajme21 mins ago

“Mbappe pa limite, ngjan me Pele, Triumfon me Francën edhe në Katar 2022”

Lajme48 mins ago

Kurti: I kemi numrat e nevojshëm për formimin e qeverisë, nuk do të bëjmë kompromis me eksponentët e regjimit të vjetër

Lajme1 hour ago

Murat Jashari apo Vjosa Osmani për postin e presidentit, Kjo është përgjigja e Kurtit

Sport1 hour ago

E konfirmon menaxheri, për Uzunin ka oferta nga Premier League dhe Bundesliga!

Lajme2 hours ago

Lajçak mesazh Kurtit: Bashkimi Evropian pret vazhdimin e dialogut

Lajme2 hours ago

Arsovski për ngjarjet me Bullgarinë: Nuk u ngjan vendeve-anëtare të NATO-s të komunikojnë në mënyrë të tillë

Lajme2 hours ago

Lajçak: Bashkimi Evropian pret vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi

Shëndetësi2 hours ago

IKSHPK: Cilësia jo e mirë e ajrit kontribuues kryesor i problemeve shëndetësore

EN2 hours ago

A u largua Sara nga “Përputhen”? Flet autorja e emisionit

EN2 hours ago

Ana Kauri dhe Fation Kuqari ne nje lidhje? Flet ish konkurrentja

Lajme3 hours ago

Kurti flet për Specialen: Është Gjykatë e imponuar prej jashtë, është një etnike

Lajme3 hours ago

Testohet ulja e avionëve në Kukës, Rama “thumbon” kritikët: Janë 3D

Lajme3 hours ago

“Kurorëzoi” Saimirin me Merin, Alketa Vejsiu nis pushimet përrallore

Lajme3 hours ago

Reperi i njohur shqiptar zyrtarizon lidhjen e dashurisë, prezanton për herë të parë partneren

Lajme4 hours ago

Mund të plasë nga momenti në moment, Gjermania dërgon anijen ushtarake në Mesdhe

Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com