Connect with us

Tech & Auto

Shefi i Twitter: Ndalimi i Trumpit është ‘i drejtë’ por ‘i rrezikshëm’

Published

on

Shefi i Twitter, Jack Dorsey ka thënë se ndalimi i presidentit të SHBA-së Donald Trump ishte gjëja e duhur për ta bërë

Sidoqoftë, ai shprehu trishtim për ato që ai i përshkroi si “rrethana të jashtëzakonshme dhe të paqëndrueshme” rreth pezullimit të përhershëm të  Trumpit.

Ai gjithashtu tha se ndalimi ishte pjesërisht një dështim i Tëitter, i cili nuk kishte bërë sa duhet për të nxitur “bisedë të shëndetshme” nëpër platformat e saj.

Twitter është vlerësuar dhe kritikuar për ngrirjen e llogarisë së Trumpit, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Shefi i këtij rrjeti tha se ai nuk festoi ose ndjehej krenar për ndalimin – i cili erdhi pas trazirave të Kongresit javën e kaluar.

.

Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com