Connect with us

Lajme

FOTO/ Pamje të tmershme nga aksidenti, si u shua familja nga Kosova

Published

on

Tragjedi në familjen kosovare! Burrë e grua të moshave rreth 55 dhe 45 vjeç dhe dy fëmijët e tyre kanë ndërruar jetë nga aksidenti i ndodhur mbrëmjen e sotme në Rrugën e Kombit pasi automjeti i tyre tip “Citroen” është përplasur me një kamion që drejtohej nga një tjetër shtetas nga Kosova me iniciale I.I.

Dyshimet e para janë se makina me të cilën udhëtonte familja nga Kosova ka tentuar të parakalojë automjetet para tij në një pikë kthese. Teksa ka qenë në parakalim kryefamiljari nuk ka mundur të shohë kamionin që po vinte në drejtim të tij dhe në këtë moment ka ndodhur përplasja fatale.

Drejtuesi i kamionit është shoqëruar nga uniformat blu për t’u marrë në pyetje.

Mësohet se burrë e grua kanë ndërruar jetë në vend, ndërsa dy fëmijët kanë ndërruar jetë rrugës për në spital.

Aksidentit tragjik i ka mbijetuar vetëm fëmija i vogël i familjes, i cili fillimisht është dërguar në Spitalin e Rrëshenit, por për shkak të gjendjes së tij të rënduar shëndetësore është nisur drejt Traumës.

 

Lajme12 mins ago

Besimi: Reforma tatimore do të bazohet në drejtësi, arkëtim më të mirë, transparencë, dixhitalizim dhe tatimim “të gjelbërt”

Lajme25 mins ago

Deputeti suedez kritikon BE-në për mosliberalizimin e vizave për Kosovën

Lajme53 mins ago

Ambasadori Walker: I domosdoshëm unifikimi i diasporës shqiptare

Lajme1 hour ago

Sara nxjerr foton me Andin dhe hedh kunja për Jasminën

Lajme2 hours ago

“Ortaku i bosit të Ndragetes”/ Berisha tregon 12 rrogat mujore që merr Arbian Mazniku

Lajme2 hours ago

Nesër fillon regjistrimi i mërgimtarëve, diplomatëve, të burgosurve dhe të pastrehëve – Mësoni detajet

Lajme2 hours ago

“Monstra”, 8 ditë paraburgim për dy të arrestuarit gjatë protestës

Bota2 hours ago

“Turqia nuk mund të përjashtohet nga Mesdheu Lindor”

Bota3 hours ago

Turqia do ta shtojë mitralozin indigjen në inventarin e saj

Lajme3 hours ago

Haradinaj i përgjigjet Zakharovës: Ju rusët përpiqeni të a përçani

Bota3 hours ago

Hamasi paralajmëron Izraelin kundër ndërhyrjes në zgjedhjet palestineze

Sport4 hours ago

Tirana e shkarkoi pas 2 rezultatesh negative, Egbo shpallet trajneri më i mirë i vitit në Nigeri!

Kosovë4 hours ago

MPJ: Rusia gjithmonë është përpjekur të pengojë arritjen e një marrëveshjeje Kosovë-Serbi

Sport4 hours ago

Dridhet Interi, shkrihet zyrtarisht klubi kinez i Jiangsu Suning!

Lajme4 hours ago

Arrestohet në Shqipëri 57 vjeçari nga Kosova i kërkuar nga UNMIK-u për vrasje në tentativë

Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com