Connect with us

Lajme

Negociatat me PD, Fatmir Mediu zbulon dy kërkesat që i ka bërë Lulzim Bashës për 25 Prillin

Published

on

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka rrëfyer në emisionin “Log” se disa ditë më parë është takuar me kreydemokratin Lulzim Basha.

Ai është shprehur se kërkesa e tij janë 2 kandidatë në Tiranë, ku ai vetë të jetë në listën e sigurt, ndërsa kandidati tjetër të jetë në një pozicion të diksutueshëm.

Gjithashtu ai është shprehur se në Shkodër u takon vendi i 6 apo 7, ashtu si edhe në Fier, në Korçë 8-ti apo 9-ti, dhe në Elbasan i 5-ti, 6-ti apo 7-ti.

“Para 2-3 ditëve kam qenë me zotin Basha. 90% të kohës e kemi konsumuar për mënyrën si duhet të dalë, organizohet opozita. Fatmir Mediu psh do të kandidojë në Tiranë. Sipas votave i takojnë 2 kandidime në Tiranë. Sepse ne kemi nxjerrë 36 kandidatë, po shkojmë te 2, të tjerët do të jenë mbështetës të kandidatëve të listës”.

.

Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com