Connect with us

Kosovë

Lista e plotë e kandidatëve për deputetë nga AAK

Published

on

Edhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Listën e ka publikuar Ramush Haradinaj në llogarinë e tij në Facebook.

Ai cili ka thënë se në zgjedhjet Parlamentare të Parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës, AAK do të përfaqësohet me një listë që përbëhet prej grupmoshave të ndryshme, duke respektuar kuotën gjinore.

Po ashtu në listë janë futur edhe të rinj e të reja të cilët kanë arritur të mire-përgatiten profesionalisht në nivelin kombëtar dhe ndërkombëtar.

“Ndër ta janë Doktorë Shkence, Specialistë të Mjekësisë, Profesorë Universitar, Juristë e Ekonomistë, Politologë e Sociologë, Arkitektë e Inxhinierë, e po ashtu përfaqësues nga Lugina e Preshevës dhe Diaspora. Dy e treta e listës përbëhet nga kandidatë që për herë të parë sfidohen në garën zgjedhore. Kjo ofertë e Aleancës garanton mbrojtje dhe siguri, rimëkëmbje dhe zhvillim ekonomik, sundim ligji dhe mirëqenie, arsim dhe shëndetësi, fuqizim dhe avancim të interesave të qytetarëve dhe shtetit”, ka shkruar ai.

.

Lajme5 mins ago

Artan Grubi u bën thirrje mërgimtarëve që të mobilizohen dhe të regjistrohen në regjistrimin e popullsisë

Sport11 mins ago

Shkëmbi pëson humbjen e parë te Ballkani, Drita rimerr kreun!

Lajme19 mins ago

“Ronaldo nuk përshtatet me skemat e Pirlos, dështim po s’fitoi Champions”

Lajme33 mins ago

Besimi: Reforma tatimore do të bazohet në drejtësi, arkëtim më të mirë, transparencë, dixhitalizim dhe tatimim “të gjelbërt”

Lajme45 mins ago

Deputeti suedez kritikon BE-në për mosliberalizimin e vizave për Kosovën

Lajme1 hour ago

Ambasadori Walker: I domosdoshëm unifikimi i diasporës shqiptare

Lajme2 hours ago

Sara nxjerr foton me Andin dhe hedh kunja për Jasminën

Lajme2 hours ago

“Ortaku i bosit të Ndragetes”/ Berisha tregon 12 rrogat mujore që merr Arbian Mazniku

Lajme2 hours ago

Nesër fillon regjistrimi i mërgimtarëve, diplomatëve, të burgosurve dhe të pastrehëve – Mësoni detajet

Lajme2 hours ago

“Monstra”, 8 ditë paraburgim për dy të arrestuarit gjatë protestës

Bota3 hours ago

“Turqia nuk mund të përjashtohet nga Mesdheu Lindor”

Bota3 hours ago

Turqia do ta shtojë mitralozin indigjen në inventarin e saj

Lajme3 hours ago

Haradinaj i përgjigjet Zakharovës: Ju rusët përpiqeni të a përçani

Bota4 hours ago

Hamasi paralajmëron Izraelin kundër ndërhyrjes në zgjedhjet palestineze

Sport4 hours ago

Tirana e shkarkoi pas 2 rezultatesh negative, Egbo shpallet trajneri më i mirë i vitit në Nigeri!

Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com