Connect with us

Sport

Legjenda e futbollit francez Papin me kritika ndaj Icardit: Nuk ka dëshirë të luajë dhe nuk i pëlqen konkurrenca

Publikuar

me

Sulmuesi i PSG-së, Mauro Icardi, ka marr kritika të ashpra nga legjenda e Francës, Jean-Pierre Papin.

Ish-sulmuesi i Milanit, në një intervistë për “France Football” nuk i ka kursyer kritikat për argjentinasin sa i përket paraqitjeve me klubin parisien.

“Kur e shihja duke luajtur për një vit, nuk pata përshtypjen se donte ta prishte terezinë”.

“Si është e mundur? Në gjuhën e trupit të tij nuk pashë dëshirë. Nga sa kam parë deri tani, kam dyshime të mëdha për personalitetin e tij”.

“Ndjej që nuk i pëlqen konkurrenca. Tek Interi ishte mbresëlënës, si yll dhe kapiteni i padiskutueshëm. Në Paris është një lojtar normal, prapa Neymarit, Mbappes dhe disa të tjerëve”.

Papin kishte edhe disa fjalë të mira për të thënë në lidhje me sulmuesin argjentinas, duke lavdëruar instinktet e tij përpara portës.

“Ai është një gjahtar i pastër i golave”.

“Ai di si të pozicionohet përpara portës. Ai e kupton se ku do të shkojë topi, gjë që është ideale kur rrethoheni nga shokët e ekipit që kanë vizion të tillë si Neymar, Mbappe dhe Di Maria – megjithëse nuk kujdeset shumë në mbrojtje”, ka thënë ai.

.

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com