Connect with us

Sport

Klube nga Superliga e Kosovës në gjah pas sulmuesit Ajrullahu

Publikuar

me

Sulmuesi Izet Ajrullahu po kërkohet nga klubet e supeligës së Kosovës dhe nga klubet e ligës elitare në vendin tonë.

Për sulmuesin e Kf Skopjes që këtë sezon po kalon një formë të shkëlqyer duke e mbajtur skuadrën në krye të tabelës kanë shfaqur interesim klube që garojnë në ligën e parë të futbollit vendor dhe nga kampionati kosovar.

Siç mëson zyrtare.net, për lojtarin në fjalë kanë arritur disa oferta të cilat po shqyrtohen dhe sipas të gjitha gjasave pritet të finalizohen gjatë afatit kalimtar të janarit.

Sulmuesi Ajrullahu ka qenë pjesë edhe e disa klubeve evropiane./Zyrtare.net

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com