Connect with us

Lajme

I mori një gruaje 270 mijë euro, arrestohet 51 vjeçari në Tiranë

Published

on

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 51-vjeçarin Andi Alimehmeti, i cili akuzohet se nëpërmjet mashtrimit ka i përvetësuar një shtetaseje shumën prej 270 mijë euro.

Kallëzuesja pretendon se i ka marrë shumën pa faturë tatimore, por sipas burimeve mësohet se e dokumentuar ka qenë shuma prej 91 mijë euro.

Rasti në fjalë është regjistruar në vitin 2017 por është denoncuar ditët e fundit në policinë e Tiranës, pranë seksionit për hetimin e krimit ekonomik dhe financiar.

51-vjeçari mësohet se ka patur një agjenci udhëtimi dhe dyshohet se mashtronte qytetarët me pretendimin se do i bënte ortakë ose do i ndihmonte të hapnin biznes.

Alimehmeti dyshohet të ketë mashtruar dhe persona të tjerë në këtë skemë, pasi ka qenë dhe më herët i proceduar për veprën penale të mashtrimit.

.

Lajme4 seconds ago

Artan Grubi u bën thirrje mërgimtarëve që të mobilizohen dhe të regjistrohen në regjistrimin e popullsisë

Sport6 mins ago

Shkëmbi pëson humbjen e parë te Ballkani, Drita rimerr kreun!

Lajme14 mins ago

“Ronaldo nuk përshtatet me skemat e Pirlos, dështim po s’fitoi Champions”

Lajme27 mins ago

Besimi: Reforma tatimore do të bazohet në drejtësi, arkëtim më të mirë, transparencë, dixhitalizim dhe tatimim “të gjelbërt”

Lajme40 mins ago

Deputeti suedez kritikon BE-në për mosliberalizimin e vizave për Kosovën

Lajme1 hour ago

Ambasadori Walker: I domosdoshëm unifikimi i diasporës shqiptare

Lajme2 hours ago

Sara nxjerr foton me Andin dhe hedh kunja për Jasminën

Lajme2 hours ago

“Ortaku i bosit të Ndragetes”/ Berisha tregon 12 rrogat mujore që merr Arbian Mazniku

Lajme2 hours ago

Nesër fillon regjistrimi i mërgimtarëve, diplomatëve, të burgosurve dhe të pastrehëve – Mësoni detajet

Lajme2 hours ago

“Monstra”, 8 ditë paraburgim për dy të arrestuarit gjatë protestës

Bota2 hours ago

“Turqia nuk mund të përjashtohet nga Mesdheu Lindor”

Bota3 hours ago

Turqia do ta shtojë mitralozin indigjen në inventarin e saj

Lajme3 hours ago

Haradinaj i përgjigjet Zakharovës: Ju rusët përpiqeni të a përçani

Bota4 hours ago

Hamasi paralajmëron Izraelin kundër ndërhyrjes në zgjedhjet palestineze

Sport4 hours ago

Tirana e shkarkoi pas 2 rezultatesh negative, Egbo shpallet trajneri më i mirë i vitit në Nigeri!

Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com