Connect with us

Kosovë

Covid shkakton tragjedi në familje/ Para 3 ditësh i vdiq babai, sot vdes 29-vjeçari

Published

on

10 persona kanë vdekur në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit si pasojë e COVID-19.

Në mesin e viktimave ka qenë edhe një 29 vjeçar nga Lipjani, i cili vuante edhe nga sëmundje të tjera.

Ndërsa tre ditë më parë ai kishte humbur edhe të atin, po nga Coronavirusi.

“Zyrtarisht ne nuk kemi informacione për viktimat. Por 29 vjeçari ka vdekur dhe është varrosur sot. Ai ka qenë duke u trajtuar, ndërsa para 3 ditëve ka vdekur edhe babai i tij. Edhe ai ishte i infektuar”, ka thënë për Express Drejtori i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Lipjan, Agim Krasniqi.

Rastet e vdekjes gjatë 24 orëve të fundit:

Lipjan 2 raste (29, 76 vjeç), Skenderaj 2 raste (78, 61 vjeç), Dragash 1 rast (82 vjeç), Fushë-Kosovë 1 rast (85 vjeç), Malishevë 1 rast (78 vjeç), Pejë 1 rast (61 vjeç), Prizren 1 rast (74 vjeç), Suharekë 1 rast (67 vjeç).

Lajme6 mins ago

Buffon: Pirlo shok për kokë, por te Juve ai është “Mister”

Lajme32 mins ago

“Mbappe pa limite, ngjan me Pele, Triumfon me Francën edhe në Katar 2022”

Lajme58 mins ago

Kurti: I kemi numrat e nevojshëm për formimin e qeverisë, nuk do të bëjmë kompromis me eksponentët e regjimit të vjetër

Lajme1 hour ago

Murat Jashari apo Vjosa Osmani për postin e presidentit, Kjo është përgjigja e Kurtit

Sport2 hours ago

E konfirmon menaxheri, për Uzunin ka oferta nga Premier League dhe Bundesliga!

Lajme2 hours ago

Lajçak mesazh Kurtit: Bashkimi Evropian pret vazhdimin e dialogut

Lajme2 hours ago

Arsovski për ngjarjet me Bullgarinë: Nuk u ngjan vendeve-anëtare të NATO-s të komunikojnë në mënyrë të tillë

Lajme2 hours ago

Lajçak: Bashkimi Evropian pret vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi

Shëndetësi2 hours ago

IKSHPK: Cilësia jo e mirë e ajrit kontribuues kryesor i problemeve shëndetësore

EN2 hours ago

A u largua Sara nga “Përputhen”? Flet autorja e emisionit

EN3 hours ago

Ana Kauri dhe Fation Kuqari ne nje lidhje? Flet ish konkurrentja

Lajme3 hours ago

Kurti flet për Specialen: Është Gjykatë e imponuar prej jashtë, është një etnike

Lajme3 hours ago

Testohet ulja e avionëve në Kukës, Rama “thumbon” kritikët: Janë 3D

Lajme3 hours ago

“Kurorëzoi” Saimirin me Merin, Alketa Vejsiu nis pushimet përrallore

Lajme4 hours ago

Reperi i njohur shqiptar zyrtarizon lidhjen e dashurisë, prezanton për herë të parë partneren

Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com