Connect with us

Lajme

Artan Hoxha zbardh detaje/ Antonio Gallo ka qenë disa herë në Shqipëri, testoi infrastrukturën

Published

on

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar detaje lidhur me përgjimet e Ndraghetas, ku u përmenden edhe emra biznesmenësh apo politikanësh shqiptarë.

Hoxha tha se ‘Princi’ i klanit mafioz Antonio Gallo ka ardhur në Shqipëri edhe para se të hapeshin hetimet.

Ai deklaroi në emisionin “Opinion” se Gallo ka përgatitur dhe ka tentuar të bëjë infrastrukturën gati për të shtrirë aktivitetin e legalizimit të parave në Shqipëri.

“Ka ardhur në Shqipëri si pararendësi i një projekti i cili synonte të sillte sasi të mëdha parash të Ndraghetës që të legalizoheshin në Shqipëri.

Në dosje mund të jenë vetëm 2-3% e përgjimeve se ato ka vendosur prokurori, por atje brenda mund të ketë pafund. Ai ka ardhur në Shqipëri, ka përgatitur dhe ka tentuar të bëjë infrastrukturën gati. Prandaj i kanë hapur dhe ato bizneset e vogla, për ta testuar që mund të ecin më lart apo jo.

Ata kanë pasur kontakt me disa persona në Shqipëri. Ai ka ardhur është përpjekur të gjithë pika kontakti më lart. Ndragjeta në Shqipëri ka ardhur shumë herët. Nuk është hera e parë”, theksoi gazetari./ CNA.al

Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com